2021-11-15 13:28Tiskové zprávy

Plynulá videa s novým gimbalem Smooth 5 pro smartphony

 

Dnes vidíme, že se stále více obsahu vytváří pomocí smartphonů. Je to skvělý způsob pro ty, kteří chtějí rychle vytvářet klipy a videa na sociální média. Pokud chcete tvořit ohromující videa, prvním pravidlem je nedržet mobilní telefon v ruce během natáčení, i přesto, že některé mobilní telefony již disponují stabilizací obrazu.

Když držíte telefon v ruce, je obtížné dosáhnout stabilních záběrů bez chvění a třesu. Taková videa nejsou příjemná na pohled.

 

Nový gimbal Smooth 5 od společnosti Zhiyun umožňuje filmové natáčení i pomocí mobilního telefonu.

 

Nový gimbal Smooth 5 je menší než model Smooth 4, ale přesto má mnohem větší výkon díky vylepšeným motorům z magnetické oceli a vylepšeným algoritmům, které usnadňují natáčení ve všech úhlech.

Tříosý design nabízí volnost pohybu ze všech perspektiv, dokonce i v nízkých a super širokých úhlech. Širší svorka držáku telefonu zajišťuje bezpečnější a snadnější filmování s použitím většiny modelů smartphonů a snadno se přepíná mezi režimem na výšku a na šířku.

 

 

Na zadní straně gimbalu se nachází nový intuitivní ovládací panel typu vše v jednom. Díky novému designu je ovládání veškerých nastavení a pohybů gimbalu a smartphonu velice snadné. Veškeré nastavení lze provést jen jednou rukou, a to i během natáčení.

Držák telefonu má dva magnetické úchyty pro LED světla, která lze připevnit po obou stranách.  Svítivost obou světel je dohromady 600 lumenů (2 × 300) a nabízí hodnotu CRI 95+.  LED světla jsou plně stmívatelná pomocí koleček na ovládacím panelu.

Stejně jako u nedávno vydaného modelu Crane M3 lze i na tento gimbal připevnit magnetické filtry, které se dodávají ve čtyřech různých barvách a které mohou videím dodat úžasný barevný efekt.

 

Ve spojení s aplikací ZY Cami máte přístup ke kreativním nastavením, jako je ovládání gesty, které spustí nahrávání, když uděláte speciální gesto. Dále funkce SmartFollow, díky které stabilizátor sleduje objekt v rámečku, nebo režim Vortex, který vašim videím dodá další dimenzi.

V aplikaci najdete několik dalších kreativních nastavení a snadných způsobů, jak upravit své záběry.

 

Nový Smooth 5 má nosnost až 320 g. Nabízí 4hodinovou výdrž baterie s připevněnými LED světly a maximálním nastavením jasu a 12 hodin při běžném používání bez připevněných LED světel. Doba nabíjení jsou 2 hodiny.

 

Cena a dostupnost

Nový gimbal Smooth 5 bude dostupný na konci listopadu 2021.

Doporučená prodejní cena:

117876 – Zhiyun Smooth 5 – 4.590,- Kč / 178 €

117877 – Zhiyun Smooth 5 Combo (včetně světla, filtrů, poutka na zápěstí a brašny) – 5.790,- Kč / 226 €

 

Další informace vám poskytneme prostřednictvím e-mailové adresy matej.sumka@focusnordic.cz.

 

Hlavní vlastnosti

 

  • Kompaktní provedení, přesto ještě výkonější
  • Nosnost 320 g (iPhone 13 Pro Max váží 240 g)
  • Intuitivní ovládací panel
  • Snadné dosažení kreativních záběrů při spárování s aplikací ZY Cami
  • Magnetické držáky pro LED světla, které lze připevnit na obě strany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka