2021-11-15 13:44Materiały prasowe

Nowy gimbal Zhiyun Smooth 5 - płynne filmy prosto ze smartfona!

Da się zauważyć, że coraz więcej treści jest tworzonych za pomocą smartfonów. Jest to świetny sposób dla tych, którzy chcą tworzyć szybkie klipy i materiały na social media. Jeśli chcesz tworzyć wspaniałe filmy, które będą się wyróżniać, pierwszą zasadą jest unikanie trzymania telefonu komórkowego w ręku podczas filmowania, nawet jeśli niektóre telefony komórkowe mają stabilizację obrazu. Gdy trzymasz telefon w ręku, trudno jest uzyskać stabilne filmy bez drżenia i szarpania. Potem nieprzyjemnie się to ogląda.

Nowy gimbal, Smooth 5 marki Zhiyun sprawia, że filmowanie smartfonem i kinowa jakość obrazu stają się możliwe.

Nowy Smooth 5 ma mniejszy rozmiar niż Smooth 4, ale ma znacznie większą moc dzięki zmodernizowanym silnikom ze stali magnetycznej i ulepszonym algorytmom, które ułatwiają kręcenie pod każdym kątem.

3-osiowa konstrukcja oferuje swobodne ruchy z każdej perspektywy, nawet w niskich i super-szerokich kątach. Szerszy zacisk na telefon zapewnia bezpieczniejsze i łatwiejsze filmowanie z większością smartfonów, a także łatwe przełączanie między trybem pionowym i poziomym.

Z tyłu gimbala znajduje się nowy, intuicyjnie zaprojektowany panel kontrolny all-in-one. Dzięki nowej konstrukcji łatwo jest kontrolować wszystkie ustawienia i ruchy gimbala i smartfona jedną ręką, nawet w locie.

Zacisk telefonu posiada dwa magnetyczne uchwyty do lamp LED, które można zamocować po obu stronach i razem mają jasność 600 lumenów (2x300) i CRI 95+.  Diody LED są w pełni ściemnialne za pomocą pokręteł na panelu kontrolnym.

Podobnie jak w przypadku niedawno wydanego Crane M3, istnieje również możliwość nałożenia filtrów magnetycznych, które są dostępne w czterech kolorach i mogą nadać filmom fajny efekt oświetleniowy.

W połączeniu z aplikacją ZY Cami można uzyskać dostęp do kreatywnych ustawień, takich jak Gesture Control, która rozpoczyna nagrywanie, gdy wykonasz specjalny gest, SmartFollow, która podąża za obiektem w kadrze i tryb Vortex, który dodaje dodatkowy wymiar do twoich filmów.

 

W aplikacji znajdziesz jeszcze kilka innych kreatywnych ustawień i łatwych sposobów na edycję swoich ujęć.

Nowy Smooth 5 może udźwignąć ładunek do 320 g i ma 4-godzinny czas pracy na baterii z podłączonymi lampami LED i ustawioną maksymalną jasnością oraz 12 godzin w normalnym użytkowaniu bez podłączonych lamp LED. Czas ładowania wynosi 2 godziny.  

Gimbal jest również dostępny w wersji Smooth 5 Combo (pakiet składa się z oświetlenia, filtrów, paska na nadgarstek i pokrowca) i będzie dostępny pod koniec listopada. Sugerowana cena detaliczna: Smooth 5 - 849,00 zł a Smooth 5 Combo - 1090,00 zł.

Specyfikacja:

  • Kompaktowa konstrukcja, jeszcze większa moc niż poprzednik
  • Udźwig 320 g (iPhone 13Pro Max waży 240 g)
  • Intuicyjny panel sterowania
  • Łatwość tworzenia kreatywnych ujęć w połączeniu z aplikacją ZY Cami
  • Magnetyczne uchwyty do lamp LED, które można przymocować po obu stronach


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki