2025-04-17 10:00Pressrelease

Obiektywy TAMRON nagrodzone dwiema prestiżowymi nagrodami TIPA 2025!

Obiektywy TAMRON nagrodzone dwiema prestiżowymi nagrodami TIPA 2025!

17 kwietnia 2025 r. – Japońska firma Tamron Co., Ltd., światowy lider w dziedzinie optyki, z dumą ogłasza zdobycie dwóch nagród TIPA 2025 przyznanych przez Technical Image Press Association – organizację zrzeszającą najważniejsze media fotograficzne na świecie.

 

Tegoroczne wyróżnienia trafiły do:

  • TAMRON 50-300mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD (Model A069) – uznany za „Najlepszy obiektyw typu superzoom”

  • TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD (Model F072) – nagrodzony jako „Najlepszy obiektyw makro”

To już dwunasty rok z rzędu, w którym produkty TAMRON zdobywają uznanie TIPA – co mówi samo za siebie.

 


Wyróżnienie TIPA: Najlepszy obiektyw typu superzoom

TAMRON 50-300mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD (Model A069)

Kompaktowy, lekki i niesamowicie wszechstronny – ten telezoom dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych pokrywa zakres 50–300 mm, sprawdzając się doskonale w portretach, fotografii przyrodniczej i podróżniczej. Silnik VXD zapewnia błyskawiczny i precyzyjny autofokus, a system stabilizacji VC dba o ostrość zdjęć nawet bez statywu.

Zbliżenia? Żaden problem – minimalna odległość ostrzenia to zaledwie 22 cm przy 50 mm, co daje imponujące odwzorowanie 1:2!

Obiektyw ma średnicę filtra 67 mm i port USB-C do personalizacji funkcji i aktualizacji firmware’u przez aplikację TAMRON Lens Utility. A na aparatach APS-C? Zyskujesz aż 75–450 mm zasięgu – uniwersalny zawodnik w każdej sytuacji.

 


Wyróżnienie TIPA: Najlepszy obiektyw makro

TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD (Model F072)

To makro z prawdziwego zdarzenia – oferujące powiększenie 1:1, znakomitą ostrość i piękne, miękkie rozmycie tła. Idealny do zdjęć owadów, detali natury, a także kopiowania klisz i odbitek.

Autofokus VXD działa szybko i cicho, nawet przy fotografowaniu z ręki z odległości roboczej ok. 82 mm. Przysłona f/2.8 sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, a kompaktowa i uszczelniona konstrukcja ułatwia pracę w terenie i w studio.

Dzięki portowi USB-C obiektyw można dostosować do własnych potrzeb i aktualizować przez TAMRON Lens Utility – to prawdziwe narzędzie dla wymagających twórców.

 


Historia sukcesu TAMRON w TIPA

Tamron ma imponującą historię sukcesów w TIPA WORLD AWARDS – rok po roku zdobywa uznanie w najróżniejszych kategoriach, od teleobiektywów po zoomy podróżnicze, obiektywy dla twórców contentu i nie tylko. Najnowsze zwycięstwa to kontynuacja tej dumnej tradycji:

Pełna lista nagród TIPA dla TAMRON (2014–2025):

  • 2014 – Najlepszy obiektyw DSLR dla zaawansowanych użytkowników:
    SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD (Model A011)

  • 2015 – Najlepszy obiektyw do bezlusterkowców dla początkujących:
    14-150mm F/3.5-5.8 Di III (Model C001)

  • 2016 – Najlepszy stałoogniskowy obiektyw DSLR:
    SP 35mm F/1.8 Di VC USD (Model F012)
    Najlepszy obiektyw DSLR dla początkujących:
    18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC (Model B018)

  • 2017 – Najlepszy teleobiektyw zmiennoogniskowy do lustrzanek:
    SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 (Model A022)

  • 2018 – Najlepszy teleobiektyw zmiennoogniskowy do lustrzanek:
    70-210mm F/4 Di VC USD (Model A034)
    Najlepszy superzoom do lustrzanek:
    18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD (Model B028)

  • 2019 – Najlepszy standardowy zoom do bezlusterkowców:
    28-75mm F/2.8 Di III RXD (Model A036)

  • 2020 – Najlepszy stałoogniskowy obiektyw DSLR:
    SP 35mm F/1.4 Di USD (Model F045)

  • 2021 – Najlepszy standardowy obiektyw zmiennoogniskowy:
    17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070)
    Najlepszy teleobiektyw zmiennoogniskowy:
    70-180mm F/2.8 Di III VXD (Model A056)

  • 2022 – Najlepszy pełnoklatkowy teleobiektyw zmiennoogniskowy:
    150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD (Model A057)
    Najlepszy obiektyw podróżny typu zoom:
    35-150mm F/2-2.8 Di III VXD (Model A058)

  • 2023 – Najlepszy teleobiektyw zmiennoogniskowy:
    50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD (Model A067)
    Najlepszy obiektyw dla twórców treści:
    20-40mm F/2.8 Di III VXD (Model A062)

  • 2024 – Najlepszy szerokokątny zoom:
    17-50mm F/4 Di III VXD (Model A068)
    Najlepszy teleobiektyw zmiennoogniskowy:
    70-180mm F/2.8 Di III VC VXD G2 (Model A065)

  • 2025 – Najlepszy obiektyw typu superzoom:
    50-300mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD (Model A069)
    Najlepszy obiektyw makro:
    90mm F/2.8 Di III MACRO VXD (Model F072)


TIPA WORLD AWARDS to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w branży fotograficznej – uznawane za znak jakości i rzetelne źródło informacji dla konsumentów. W badaniu opinii przeprowadzonym przez niezależną firmę badawczą ponad 65% czytelników magazynów członkowskich potwierdziło, że zna tę nagrodę jako symbol doskonałości.


Tamron to japońska marka z wieloletnią tradycją i innowacyjnym podejściem do optyki. W ofercie firmy znajdują się zarówno obiektywy do aparatów bezlusterkowych i lustrzanek, jak i rozwiązania dla przemysłu, medycyny, systemów monitoringu, dronów i motoryzacji.

Tamron nie tylko dostarcza światowej klasy produkty, ale również dba o środowisko naturalne, wprowadzając zrównoważone praktyki we wszystkich aspektach działalności.

Więcej informacji: https://www.tamron.com/global/


About Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Contacts

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki