2020-05-25 13:24Tiskové zprávy

Dvě nové verze objektivů s manuálním ostřením od Samyang

Dvě nové verze objektivů s manuálním ostřením od Samyang

 

Samyang je již dlouhou dobu jedním z nejoblíbenějších výrobců objektivů s manuálním ostřením. Jsou populární zejména v ohniskové vzdálenosti 14mm pro astrofotografii a krajinnou fotografii a také 85mm pro svatební fotografie a portréty.

 

A nyní přišel čas dlouho očekávané první nové verze těchto dvou objektivů MF 14mm f/2.8 MK2 a MF 85mm f/1.4 MK2 pro full frame digitální zrcadlovky. Objektivy jsou navrženy pro snímače full frame a dobře fungují i s APS-C. Oba objektivy se dodávají s 6 různými bajonety pro Canon EF, Nikon F AE, Sony E, Fujifilm X, Canon M a MFT.

 

Co je nového?

Novými vlastnostmi jsou zámek ostření a declick funkce. Nyní je možné ostření uzamknout, což je vynikající pomůcka při fotografování hvězd a natáčení videa. Declick funkce clony umožňuje deaktivaci západky clonového kroužku mezi jednotlivými clonovými čísly, což efektivně eliminuje jakékoliv nežádoucí rozdíly v jasu.  Jakmile otočíte stříbrným kroužkem do polohy „Free“, je možné otáčet clonovým kroužkem zcela plynule.

 

Skvělý bokeh, pokročilá optická konstrukce a moderní design

Oba objektivy 14mm f/2.8 MK2 i 85mm f/1.4 MK2 jsou opatřeny 9lamelovými clonami poskytujícími ohromující efekty bokeh. To je perfektní pro vytvoření snového pozadí pro portrétovou fotografii nebo pro zachycení jasně ohraničených slunečních paprsků.

 

Optiku objektivu 14mm tvoří konstrukce složená ze 14 členů v 10 skupinách. 3 HR členy s vysokým indexem lomu, 1 hybridní asférický člen, 1 asférický člen a 2 ED členy s extra nízkým rozptylem světla. Objektiv 85mm je tvořen 9 členy v 7 skupinách. Samyang používá hybridní asférické členy za účelem minimalizace sférických a zkreslujících aberací pro co nejostřejší obraz.

 

Oba objektivy mají nový a moderní design. Ochranné kryty proti působení vnějších podmínek jsou v místě bajonetu objektivu a chrání jej před vlhkostí a kapkami deště. Tím se zvyšuje ochrana před nepříznivým počasím o další stupeň.

 

Cena a dodání

Oba objektivy budou k dispozici v červnu 2020.

 

Doporučené maloobchodní ceny jsou:

 

  • Samyang 14 mm F2.8 MK2 (Canon EF, Sony FE, Fuji & MFT): 399 € / 10.599,- Kč
  • Samyang 14 mm F2.8 MK2 (Nikon F AE): 439 € / 11.499,- Kč
  • Samyang MF 85 mm F1.4 MK2 (Canon EF, Sony FE, Fuji & MFT): 359 € / 9.499,- Kč
  • Samyang MF 85 mm F1.4 MK2 (Nikon F AE): 399 € / 10.399,- Kč

 

Pro další informace kontaktujte matej.sumka@focusnordic.cz

 

Hlavní vlastnosti:

  • K dispozici s 6 různými bajonety pro Canon EF, Nikon F AE, Sony E, Fujifilm X, Canon M a MFT
  • Vynikající světelnost 1.4 a 2.8.
  • Nové vlastnosti zámek ostření a declick funkce clony
  • Skvělé efekty bokeh, vynikající optická konstrukce a 9lamelová clona
  • Nový a moderní design s ochrannými povětrnostními kryty umístěnými v místě bajonetu objektivu


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka

Související články