2019-05-13 11:01Tiskové zprávy

​Nový kompaktní standardní objektiv pro Sony FE

null

Společnost Samyang doplňuje svou řadu objektivů s automatickým ostřením pro bezzrcadlové systémové fotoaparáty Sony o objektiv 45 mm F/1.8, který je lehký a kompatibilní se snímači full frame.

Nový model Samyang AF 45 mm F/1.8 FE, s hmotností pouhých 162g, se stává dokonalým objektivem pro fotografy, kteří chtějí udržet své fotografické vybavení co nejkompaktnější a nejlehčí, aniž by museli obětovat funkčnost nebo optickou kvalitu. Nový objektiv je kompatibilní s full frame snímači (24 x 36 mm) a jeho ohnisková vzdálenost je ideální pro fotografování všeho, od dětí po pouliční scény, krajiny, cestování a další dokumentární objekty. Samyang AF 45 mm F/1.8 FE lze také použít s fotoaparáty Sony řady A6xxx s menším senzorem formátu APS-C, kde se 45 mm stane ideálním portrétovým objektivem.

Tichý motor AF pro diskrétní fotografování

Motor automatického ostření v objektivu Samyang AF 45 mm F/1.8 FE je rychlý, přesný, ale zároveň velmi tichý. Spolu s vysokou světelností je objektiv vhodný i pro situace, kdy nechcete být příliš mnoho slyšet nebo vidět, jako jsou svatby nebo jiné obřady, kde zvuky fotoaparátu nebo použití blesku mohou být vnímány jako rušivé. 9ti lamelová kruhová clona přispívá k tomu, že snímky mají jemný a krásný bokeh, což oceníte zejména při portrétní fotografii. Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 45 mm, tudíž můžete zachytit zajímavé detaily, které můžete kombinovat mezi ostatními snímky a vytvořit tak podmanivější příběh.

Teplé snímky s brilantní ostrostí

Ačkoli je objektiv Samyang AF 45 mm F/1.8 FE navržen tak, aby byl co nejmenší a nejlehčí, poskytuje skutečně působivý výsledek. Jeho optická konstrukce se skládá ze 7 prvků uspořádaných do 6 skupin. Pro minimalizaci optických chyb a zajištění vysoké ostrosti i při velkých otvorech clony jsou zahrnuty 2 asférické členy a 1 ED člen s extra nízkým rozptylem světla. Podobně jako ostatní AF objektivy, i tento model AF 45 mm F/1.8 FE dodává snímkům trochu tepla, což mnozí uživatelé ocení. Pokročilá technologie povrchové úpravy Ultra Multi Coating (UMC) zajišťuje, že snímky vykazují vysoký kontrast a brilantní ostrost i v obtížných světelných podmínkách.

Cena a dostupnost:

Samyang AF 45mm f/1.8 FE bude dostupný k dodání v červnu.

Maloobchodní cena: 9.599,- Kč / 379 €

Pro více informací: matej.sumka@focusnordic.cz


Přehled důležitých vlastností

  • Kompaktní objektiv s bajonetem Sony FE / E
  • Vysoká světelnost F/1.8 s 9ti lamelovou kruhovou clonou
  • Kompatibilní s full frame snímači, ale může být použit také se snímači APS-C
  • Rychlé a tiché automatické ostření
  • Vysoce kvalitní optická konstrukce s 2 asférickými členy a 1 ED členem
  • Jemný a krásný bokeh


AF objektivy s bajonetem Sony E

Samyang AF 14 mm f/2.8 FE

Samyang AF 24 mm f/2.8 FE

Samyang AF 35 mm f/2.8 FE

Samyang AF 35 mm f/1.4 FE

Samyang AF 45 mm f/1.8 FE

Samyang AF 50 mm f/1.4 FE

Samyang AF 85 mm f/1,4 FE


Technické parametry

Ohnisková vzdálenost: 45 mm
Maximální světelnost: 1.8
Kruhový obraz: 24 × 36 mm (full frame). Může být použit také s APS-C.
Bajonet: Sony E / FE
Ostření: automatické
Stabilizace obrazu:
ne
Optická konstrukce: 7 členů / 6 skupin
Minimální světelnost: 22
Minimální zaostřovací vzdálenost: 45 cm
Maximální poměr zvětšení: 0.12x
Počet lamel clony: 9
Průměr filtru: 49 mm
Délka: 56,1 mm
Průměr: 61,8 mm
Hmotnost: 162 g
Dodávané příslušenství: sluneční clona, přední a zadní krytka

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka