2022-09-08 08:00Tiskové zprávy

První filmové AF objektivy od značky SAMYANG

Samyang V-AF cine serieSamyang V-AF cine serie

 

 

Odvětví tvorby obsahu roste jako nikdy předtím. Bez ohledu na to, zda se jedná o tutoriály líčení, recenze produktů nebo návody, ať už hledáme zábavu nebo nové informace, videa jsou tím, co nás zaujme.

To je něco, co si společnost Samyang vzala k srdci, když představila svou zcela novou řadu objektivů pro video a film, řadu filmových AF objektivů Samyang V-AF.

 

Nová řada V-AF jsou první objektivy na světě pro tvůrce videa navržené tak, aby usnadnily vytváření video obsahu.

Řada se skládá z 20mm T1.9, 24mm T1.9, 35mm T1.9, 45mm T1.9 a 75mm T1.9, což je první objektiv z této nové řady, který bude uveden na trh. Zbývající čtyři objektivy budou uvedeny na trh v rozmezí let 2022-2023.

 

Nové objektivy jsou navrženy pro bajonet Sony E a mají několik zajímavých a důležitých funkcí, jako jsou ozubená kolečka pro follow focus ostření, kontrolka záznamu a jednotný vzhled v celé řadě. Díky stejné hmotnosti a velikosti je snazší používat objektivy s příslušenstvím, jako jsou gimbaly nebo drony, protože je nemusíte znovu vyvažovat, což může být někdy časově náročné.

 

Nová řada V-AF podporuje rozlišení až 8K v malé a lehké podobě, která se dobře hodí pro použití s ručními gimbaly a drony, stejně jako pro studia a produkce v terénu. Všechny objektivy nové řady jsou barevně sladěny, aby nedocházelo k posunům při výměně objektivů. 9 lamel clony umožňuje přirozeně vypadající bokeh.

 

Na přední straně je také kontrolka, která ukazuje, kdy kamera nahrává. Funkce, kterou velmi oceňují mimo jiné i youtubeři.

 

Na boční straně objektivu je nastavitelný volič, který lze nastavit tak, aby používal manuální ostření nebo umožňoval nastavení clony otáčením ostřícího kroužku.

Pod tímto přepínačem je tlačítko pro udržení ostření, které umožňuje uzamknout ostření na určitou vzdálenost. Uživatel může přiřadit posuvníku také další požadované funkce prostřednictvím aktualizace firmwaru.

 

Konstrukce objektivu nového V-AF 75mm T1.9 se skládá z 10 členů v 9 skupinách a zahrnuje speciální členy, 2 ED a 2 HR členy, které poskytnou videu ostrý a filmový vzhled. Zaostřování zajišťuje lineární zaostřovací motor Samyang STM, který poskytuje tiché a plynulé automatické zaostřování, které minimalizuje vibrace a hluk.

Design kruhové clony s 9 lamelami vytváří hladký bokeh s rozmazaným pozadím, díky kterému objekty hluboce vyniknou.

 

Cena a dostupnost

 

Objektiv V-AF 75mm T1.9 bude dostupný během Září 2022.

Doporučená prodejní cena je 14.990,- Kč / 603 €

 

Zbytek objektivů bude uvedeno v průběhu 2022-2023.

 

 

Pro další informace prosím kontaktujte matej.sumka@focusnordic.cz

 

 

Klíčové specifikace

Jednotný vzhled v celé řadě

  • AF poháněný lineárním zaostřovacím motorem STM společnosti Samyang
  • Kontrolka na přední straně objektivu
  • Ozubená kolečka pro follow focus ostření
  • Plynulá rotace zaostření
  • Všechny objektivy jsou barevně sladěny
  • Pokrývá full frame


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka