2022-05-18 13:25Tiskové zprávy

Nové inovativní LED světlo od společnosti Nanlite

Nanlite Forza 60CNanlite Forza 60C

 

 

Již od svého uvedení na trh v roce 2019 je pro společnost Nanlite řada Forza 60 obrovským úspěchem. Malá a přenosná světla vyhovují jak začátečníkům, tak i profesionálům. S představením nového světla Nanlite Forza 60C se řada obohacuje o výkonnou a inovativní novinku.

 

V novém světle Forza 60C optimalizovala společnost Nanlite šíření světelného zdroje a inovovala novou konstrukci. Hlava světla váží pouhých 1,08 kg, ale i při připevnění reflektoru (12 810 luxů ve vzdálenosti na 1 metr) poskytuje vysokou úroveň osvětlení. Nerovnoměrnosti osvětlení mezi různými barvami byly eliminovány prostřednictvím kalibrace výkonu jednotlivých LED diod.

 

Světlo Forza 60C je vybaveno inovativním šestibarevným systémem RGBLAC a posunuje tak limity LED světel ještě dále. Nová technologie integruje do tradičního světelného RGB zdroje další LED diody barev limetková/jantarová/azurová. Vyřešil se tak základní problém neúplného barevného spektra a dosáhlo se také ucelenějšího spektra téměř denního světla, než jaké bylo možné pomocí světel RGBWW.

Světlo má při ostatním nastavení RGB/RGBW/RGBWW vynikající výkon vykreslování barev s průměrnými hodnotami CRI/TLCI 96/95 a průměrnými hodnotami Rf 95 a Rg 100 standardu TM-30. Světlo dosahuje výborné rovnováhy mezi dokonalou věrností barev a ultra širokým rozsahem barevných teplot 1800–20000K s nastavením ±100 G/M. Pyšní se tak tím, že jde o první světlo společnosti Nanlite s nejširším světelným spektrem a barevným gamutem.

 

Díky nově vyvinuté hardwarové a softwarové platformě sestavené speciálně pro spolupráci se světly RGBLAC nabízí model Forza 60C profesionální možnosti režimů HSI/RGBW/XY pro kalibraci barev. Efektivitu pracovního toku lze výrazně zvýšit zvolením požadovaných barev s větší flexibilitou. Ovládání prvků na těle světla a pomocí 2.4G pokrývá obecné funkce, zatímco jemnějšího doladění lze docílit pomocí aplikace a ovládání DMX/RDM.

 

Třmen ve tvaru písmene L lze propojit s bateriovým gripem, a zbavit se tak kabelů. Světlo se dodává s flexibilním napájecím systémem, který podporuje jak napájecí adaptér, tak baterie NPF a 14,8V V-Mount baterie, když potřebujete pracovat v terénu mimo studio. Při napájení dvěma bateriemi NPF-970 nabízí světlo Forza 60C dobu provozu přibližně 1,5 h při 100% výkonu.

 

Ve světle je zabudovaný inteligentní ventilátor, který upravuje rychlost podle okolní teploty. V prostředích s vysokou teplotou se ventilátor automaticky přepne do režimu vysoké rychlosti. Prostřednictvím systému regulace teploty lze rychlost ventilátoru udržovat při pokojové teplotě ultra nízko. Světlo lze proto nasadit při rozhovorech v omezeném prostoru z velmi blízké vzdálenosti bez jakéhokoli rušení hlukem ventilátoru.

Nulový hluk lze vypnutím ventilátoru nastavit také pro takové příležitosti, které vyžadují absolutní ticho (maximální výkon při vypnutém ventilátoru je 25 %).

 

Cena a dostupnost

 

Nové světlo Forza 60C bude dostupné v průběhu června 2022.

Doporučená prodejní cena je 19.990,- Kč / 803 €

 

Další informace vám poskytneme prostřednictvím e-mailové adresy matej.sumka@focusnordic.cz.

 

Hlavní vlastnosti

 

  • Šestibarevný systém RGBLAC přidávající k RGB zdroji LED diody barev limetková/jantarová/azurová
  • Lehká hlava světla s hmotností pouhých 1,08 kg s osvětlením až 12 810 luxů ve vzdálenosti na 1 metr
  • Kalibrované řízení výkonu jednotlivých LED diod bez nerovnoměrnosti osvětlení mezi barvami
  • Rozsah barevných teplot 1800–20000K a nastavení ±100 G/M
  • Průměrné hodnoty CRI/TLCI 96/95 a průměrné hodnoty Rf 95 a Rg 100 standardu TM-30
  • Bajonet FM s možností integrace bajonetu Bowens
  • Profesionální možnosti režimů HSI/RGBW/XY pro kalibraci barev
  • Možnosti AC a DC napájení na cestách díky bateriovému gripu
  • Inteligentní ventilátor automaticky upravující rychlost podle okolní teploty
  • Několik způsobů ovládání včetně vestavěných prvků na těle světla, 2.4G, aplikace a ovládání DMX/RDM

 

 


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka