2021-11-04 09:54Tiskové zprávy

Lehký objektiv se skvělým výkonem pro Sony - AF 50 mm F1,4 FE II

Lehký objektiv se skvělým výkonem pro fotoaparáty Sony

 

Nový Samyang AF 50 mm F1,4 FE II je lehký standardní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, který v sobě snoubí vysoký výkon a malé rozměry.

 

S hmotností pouhých 420 g je objektiv nejmenším (88,9 mm) a nejlehčím ze všech standardních objektivů s ohniskovou vzdáleností 50 mm a vysokou světelnosti, které jsou kompatibilní s bajonetem Sony FE.

Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 50 mm je často považován za typický standardní objektiv, který zhruba odpovídá úhlu obrazu, jaký vnímáme očima.

Objektiv je perfektní pro všechny, kteří chtějí oddělit a zvýraznit subjekty od pozadí, vytvořit nádherné rozostřené pozadí nebo fotografovat při slabém světle.

 

Optická konstrukce sestává z 11 prvků v 8 skupinách (2 ASP, 3 HR a 1 ED). V kombinaci s obrazovým snímačem full-frame společnosti Sony poskytuje tento objektiv vynikající ostrost a kontrast ve všech částech obrazu.

Devět lamel clony vytváří jemný a přirozený bokeh. Subjekt tak lze snadno fantasticky zvýraznit a vytvořit nádherné rozostřené pozadí.

 

 

Objektiv vybavený lineárním krokovým motorem (STM) od společnosti Samyang uspokojí jak fotografy, tak videografy svým tišším a přesnějším ovládáním větších a těžších skupin čoček.

 

Na straně objektivu je vlastní přepínač, který lze nastavit, aby umožnil úpravu clony otáčením ostřícího prstence. Pomocí volitelné dokovací stanice můžete nastavit režim podle svých vlastních preferencí (další funkce budou přidány prostřednictvím budoucího updatu firmwaru).

 

Stejně jako objektiv AF 24–70 f/2,8 FE uvedený na trh dříve má i nový 50mm objektiv ostřicí prstenec z gumy s mikrovzorem, takže je jeho ovládání příjemné. Těsnění proti vlivům počasí umožňuje používání objektivu i v drsných povětrnostních podmínkách.

 

Objektiv se skvěle hodí pro celou řadu situací a je výbornou volbou, pokud chcete natáčet video nebo fotografovat lidi a zároveň brát do záběru okolní prostředí.

 

Cena

117821  SAMYANG AF 50MM F/1.4 SONY FE II

Doporučená cena MOC:        CZK 16.890  / EUR 679

 

Dostupnost: Leden 2022 ( limitované množství v Prosinci 2021)

 

Hlavní vlastnosti

 

  • Hmotnost pouhých 420 g
  • Skvělá kvalita obrazu
  • MOD je pouze 0,4 m
  • Velikost filtru 72 mm
  • Vybaven lineárním krokovým motorem (STM) od společnosti Samyang
  • Těsnění proti vlivům počasí
  • Devět lamel clony pro jemný a přirozený bokeh
  • Skvělý pro videa i fotografie

 

 

K získání dalších informací napište na e-mailovou adresu matej.sumka@focusnordic.cz

 

 


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka

Související články