2020-05-15 13:00Tiskové zprávy

Skvělé videá z cest s novým Zhiyun Smooth-X

Shenzhen, Čína, 15 května 2020 - Zhiyun, globální leader na trhu stabilizátorů pro fotoaparáty a smartphony, s potěšením oznamuje uvedení na trh nového gimbalu SMOOTH-X. SMOOTH-X je stylový skládací gimbal velikosti dlaně, který váží pouze 246 g a snadno se vejde do jakékoli kapsy. Díky nové aplikaci ZY Cami poskytuje SMOOTH-X nové způsoby natáčení a vytváření příběhů.

 

Speciální dizajn motorů i pro ultra široké záběry

Už si nemusíte vybírat mezi vysoce kvalitním videem a cestováním nalehko. Se stabilizátorem Zhiyun Smooth-X můžete mít oboje! Díky jedinečnému designu osa nikdy neblokuje výhled ani při ultra širokém úhlu (wide angle) záběru.

 

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost

Tento skládací gimbal má složený rozměry chytrého telefonu - 65 x 56 x 145mm. S hmotností pouhých 246g se snadno vejde do tašky nebo kapsy a poskytuje stabilní záznam videa natáčeného na smartphone. Po otevření k natáčení je délka stále velice kompaktních 263 mm! 

Jednoduché ovládání a skvělé video na šířku i výšku

SMOOTH-X přináší naprosto jednoduché a plynulé ovládání pouze třemi tlačítky. Pomocí praktického ovládacího panelu můžete fotografovat, filmovat a ovládat zoomování. Na mobilních telefonech se systémem Android a iOS umožňuje Zhiyun Smooth X přímé použití a ovládání nativních aplikací telefonu pro pořizování fotografií a natáčení videí bez nutnosti použití speciální aplikace. Multifunkční tlačítko M vám umožní zachytit okamžiky ve všestranných režimech a přepínat mezi režimem na šířku nebo na výšku pro vlogování nebo živé vysílání.

Prodloužená rukojeť až o 26 cm !

Revolučně navžená rukojeť v sobě skrývá vestavěnou prodlužovací tyč, kterou lze prodloužit až na 26 cm. To ze SMOOTH-X dělá skvělý nástroj pro skupinové selfie a pomůže vám zachytit snímky a videa vždy z toho nejlepšího úhlu.

Pro ten nejlepší záběr je navíc otočnou osu motoru možné sklopit a udržet její polohu v několika úhlech.

 

 

Automatické sledování objektu

Jednoduše vyberte požadovaný objekt a nechte SMOOTH-X ať jej sleduje za vás. Vybraný objekt tak nikdy  neopustí obrazovku vašeho mobilu a vy se můžete soustředit na další detaily vašeho záběru.

Paleta funkcí gimbalu Zhiyun Smooth-X nabízí dále zpomalený pohyb, pohlcující timelapse anebo panorama.

Profi video úpravy jednoduše!

ZY Cami je speciální aplikace určená hlavně pro SMOOTH-X.  Jeji používání je velice snadné a zvládne ho skutečně každý, ale nabízí i pokročilejší profesionální funkce pro více náročné uživatele. A pokud se chcete soustředit na natáčení a nechcete trávit hodně času úpravami, právě pro vás je zde režim SMART filmmaking, který nabízí paletu přednastavených šablon vhodných pro váš příběh spolu s integrovanou a přizpůsobenou hudbou a speciálními efekty.

V ZY Cami je nyní k dispozici profesionální editační software, který vám poskytne ještě větší kontrolu nad vašim videem. Vše, co byste mohli potřebovat, je zde: stříhání, přidávání hudby, nálepky, titulky, přechody, beauty režim a další. Vytvořte svůj film během několika minut!

 

Ovládání pomocí gest

 Získejte kontrolu nad svým gimbalem i když jej právě nadržíte v ruce. Fotografování nebo nahrávání videa můžete spustit ukázáním gesta V nebo mávnutím rukou.

 

 

Panoráma, Slow motion nebo Časosběr = žádný problém

 Zachyťte krásné, náladové, anebo vtipné a veselé okamžiky originálním způsobem a přidejte do nich další rozměr dramatickým zpomalením pohybu. (* Aktuálně  je zpomalený pohyb k dispozici pouze v systému iOS.)  

Zkomprimujte velkolepou scenérii časosběru do několika sekund dechberoucího  zážitku. Plynulé panoráma 3x3 zachycuje nádherný obraz ve všech rozměrech a odhaluje ohromující pohled s uhlem záběru až 180 °.

 

Hlavní vlastnosti

  • Výkonná stabilizace pro natáčení videa se smartphonem bez otřesů
  • Prodloužení rukojetě o 26 cm
  • Kompaktní skládací dizajn i pro natáčení s ultra širokým objektivem (wide angle)
  • Možnost natáčení na šířku i na výšku
  • Automatické sledování objektu a ovládaní gesty
  • S Aplikaci ZY Cami upravíte videa jednoduše a na profi úrovni
  • Výdrž baterie 5.5 hodiny s možností nabíjení z power banky
  • Složený disponuje rozměry chytrého telefonu - 65 x 56 x 145mm, při natáčení je délka 263 mm
  • Hmotností pouhých 246g

 

 

 

Smooth -X bude dostupný koncem Června 2020 ve dvou provedeních:

Základné balení: Stabilizátor + nabíjecí kabel

Essential Combo: Stabilizátor, nabíjecí kabel, pouzdro a stativové nožičky

# Produkt EAN Part
number
MOC
CZK s DPH
MOC
EUR s DPH
114021 ZHIYUN SMOOTH-X GREY 6970194086088 U0522 1.990 69
114022 ZHIYUN SMOOTH-X WHITE 6970194086125 U0522 1.990 69
114023 ZHIYUN SMOOTH-X ESSENTIAL COMBO GREY 6970194086101 U0522 2.290 80
114024 ZHIYUN SMOOTH-X ESSENTIAL COMBO WHITE 6970194086132 U0522 2.290 80

 

Produktové videa

https://youtu.be/v9ZfN8i3Cio

https://youtu.be/rvfwHTYuWS0

https://youtu.be/jZbJBD1FG3A

https://youtu.be/OgHHutEA_so

https://youtu.be/AoKOGN7Rp88

https://youtu.be/6Gf8P56sUIc

https://youtu.be/-PLVKTpaQQU

 

V případě otázek, nebo zájmu o testování nás neváhejte kontaktovat.


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka

Související články