2025-06-12 13:00Persbericht

Nieuw: Leica Vario-Elmarit-SL 28–70 f/2.8 ASPH compacte en lichte zoom

Nieuw: Leica Vario-Elmarit-SL 28–70 f/2.8 ASPH compacte en lichte zoom

Met meer dan 150 jaar ervaring heeft Leica een reputatie opgebouwd in het ontwikkelen van precieze optische instrumenten. Transcontinenta introduceert nu, als distributeur van Leica in Nederland, de nieuwe Leica Vario-Elmarit-SL 28–70 f/2.8 ASPH.

Dit is een nieuwe standaard binnen het SL-systeem: de compactste en lichtgewicht SL-zoom tot nu toe. Het combineert veelzijdigheid met uitzonderlijke beeldkwaliteit en verrijkt het L-Mount aanbod met een lichtsterke standaardzoom voor dagelijks gebruik.

Lichtsterk SL-objectief met geavanceerde optiek en constructie

Het innovatieve optische ontwerp en het gebruik van asferische elementen zorgen ervoor dat de nieuwe SL-objectief uitstekende prestaties levert, met een constante diafragmaopening van f/2.8 over het gehele zoombereik. Dankzij deze constante lichtsterkte is dit objectief ideaal voor zowel fotografie als filmen. De nieuwe Vario-Elmarit-SL is gebouwd volgens Leica’s bekende kwaliteitsstandaard en voldoet moeiteloos aan de verwachtingen van veeleisende fotografen. Het objectief ondersteunt hen bij het vormgeven van hun ideeën en beelden, hoe ambitieus die ook zijn.

Met een brandpuntsafstand van 28 tot 70 mm is het objectief inzetbaar van groothoek tot licht tele, en daarmee bijzonder geschikt voor landschappen, reisfotografie en portretten. Het snelle autofocussysteem stelt steeds nauwkeurig en betrouwbaar scherp. Geavanceerde coatings op de objectiefelementen zorgen voor optimale kleurweergave en contrast. Ze verbeteren de lichttransmissie en verminderen reflecties effectief. De verfijnde optische constructie bestaat uit 16 elementen in 12 groepen. Drie van deze elementen zijn aan beide zijden asferisch, wat bijdraagt aan een hoge beeldkwaliteit en nauwkeurigheid. De geavanceerde interne techniek wordt door de robuuste metalen behuizing goed beschermd tegen invloeden van buitenaf, zoals stof en vocht. Ondanks deze stevige constructie blijft het gewicht beperkt tot slechts 572 gram. Met een lengte van 102 mm en een maximale diameter van 72 mm is het objectief compact en veelzijdig voor zowel foto- als videowerk.

Prijzen en beschikbaarheid

De Leica Vario-Elmarit-SL 28–70 f/2.8 ASPH. is binnenkort verkrijgbaar bij de Leica Store Amsterdam, de Leica Store Lisse en bij de erkende Leica dealers in Nederland. Het is los te koop of als onderdeel van een aantrekkelijke kit met een Leica SL3-S body. De adviesverkoopprijs van het objectief bedraagt € 1.950 inclusief btw. De prijs van de Leica SL3-S Vario Kit 28–70 bedraagt € 6.500 inclusief btw.

100 jaar Leica: getuige van een eeuw
In 2025 viert Leica Camera AG de honderdste verjaardag van de Leica I, die in 1925 voor het eerst werd gepresenteerd op de Leipziger Voorjaarsbeurs. Als eerste KB 35mm camera die op grote schaal werd geproduceerd, overtrof ze alle verwachtingen. Door haar compacte en handzame formaat opende ze geheel nieuwe mogelijkheden voor de fotografie. Over de hele wereld viert Leica Camera AG dit toestel, dat de fotografie ingrijpend veranderde, onder het motto “100 jaar Leica: getuige van een eeuw”. Gedurende het jaar worden internationale evenementen georganiseerd met culturele projecten en bijzondere gelimiteerde edities door Leica Stores in grote steden als Dubai, Milaan, New York, Shanghai en Tokio. Het hoogtepunt van de vieringen vindt plaats tijdens de jubileumweek in juni in Wetzlar, het hoofdkantoor van het bedrijf. Daarnaast kunnen bezoekers in Leica Galleries wereldwijd topklasse tentoonstellingen zien met werk van toonaangevende fotografen.


Onderwerpen: Photo Video

Over Transcontinenta B.V.

Transcontinenta BV is een value-added distributeur voor Nederland, België en Luxemburg en maakt als dochteronderneming deel uit van de Transcontinenta Group, gevestigd in Nieuw-Vennep, Nederland, nabij de luchthaven Schiphol. De Transcontinenta Group is een particuliere onderneming die oorspronkelijk in 1992 in Nederland is opgericht met eigen vestigingen in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Met passie distribueren wij bekende merken op het gebied van foto, video, sport optics en mobiele connectiviteit. Het brede scala aan merken en producten dat wij vertegenwoordigen, stelt ons in staat ze in een groot aantal markten te positioneren. Van de beginnende amateur, professionele fotostudio tot musea en overheid.


Contacts

Rob van Keulen
NEWSROOM MANAGER
Rob van Keulen