2012-08-28 14:29Nyheter

Jönköpingsföretag bjuds in till kick-off med Science Park

null

Science Park Jönköping letar nu efter kreativa företagare i regionen som vill sätta turbo på försäljningen. och erbjuder kick-off med crowd coaching och säljboost som starten på en framgångsrik höst.

Är du företagare, gärna inom kreativa näringar, och vill satsa på att utveckla ditt företag tillsammans med andra har du nu möjlighet att kick-starta hösten genom att hänga med Science Park till CRED i Varberg och vara med om Crowd coaching och Säljboost.

Satsningen på kick-off för kreativa företagare är en del av det arbete som Science Park Jönköping gör för att  utveckla företagandet inom det som kallas "Kreativa och kulturella näringar" och stöttas av Tillväxtverket.

För mer information se inbjudan på vår webbsida eller kontakta Cecilia Ödman (036-30 51 65)


Om Science Park

Vi arbetar aktivt och engagerat med att hjälpa ditt företag hitta rätt affärsmodell, team, förutsättningar för internationell expansion och kapital för tillväxt. Science Park finns med affärsutvecklare och kreativa mötesmiljöer på tretton orter i Jönköpings län. Genom att bidra till start och utveckling av fler framgångsrika företag är vi med och skapar Sveriges hetaste företagarregion 2025.


Kontaktperson

Maria Göransdotter Marklund
Kommunikations- och varumärkesansvarig
Maria Göransdotter Marklund
Marknadsföring, kommunikation och varumärke
Linda Pålsson
Chef community & kunskap
Linda Pålsson
Gustav Österström
VD Spectria Invest
Gustav Österström
Fredrik Göransson
Ansvarig Science Park i Jönköpings Län
Fredrik Göransson
Martin Harbäck
Affärsutvecklare och verksamhetscontroller
Martin Harbäck