2018-10-15 10:18Materiały prasowe

Zeiss wprowadza jasny, uniwersalny obiektyw do Sony FE

null

Nowy Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF to już piąty obiektyw z serii Batis do pełnoklatkowych aparatów Sony. Kompaktowy i lekki, odporny na warunki pogodowe z wbudowanym wyświetlaczem OLED - to tylko niektóre z cech istotnych dla tej serii.

Dzięki jasnej przysłonie f / 2 i długości ogniskowej plasującej się pomiędzy szerokim kątem a standardowym obiektywem, Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF może być wykorzystywany do wielu różnych zastosowań, od portretów po architekturę, fotografię dokumentalną i miejską. Długość ogniskowej mieści się między szerokokątnym obiektywem Batis 25 mm f / 2 a krótkim teleobiektywem Batis 85 mm f / 1.8 i staje się doskonałym uzupełnieniem serii.

Podobnie jak inne obiektywy Batis, także i ten model został tak zaprojektowany, aby stworzyć kompaktowy i lekki system w połączeniu z aparatem. Bez kompromisów w jakości wykonania lub wydajności optycznej. Długość samego obiektywu to zaledwie 9,3 cm a waga 361 gramów!
Batis 40 mm f / 2 ma również unikalną cechę, która zwiększa zakres zastosowań - jego minimalny punkt ustawienia ostrości wynosi tylko 24 cm, zapewniając maksymalny stosunek obrazu 1: 3,3. Dzięki temu obiektyw jest idealny do fotografowania interesujących detali oraz coraz bardziej popularnej fotografii żywności. Po prostu pozwól swojej kreatywności rozwinąć skrzydła!

Wydajność Zeiss


Pomimo swojej kompaktowej konstrukcji, model Batis 40 mm f / 2 CF nie sprawia problemów spełniając nawet najwyższe wymagania profesjonalnych fotografów. Solidna konstrukcja obudowy została uszczelniona aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci i kurzu.
Zaawansowana konstrukcja optyczna to distagon składający się z 9 elementów podzielonych na 8 grup. Wśród nich są elementy asferyczne, które przyczyniają się do tego obiektywu wyjątkową ostrość i mikro kontrast do samej krawędzi, nawet przy pełnym otworze przysłony.
Model Batis 40 mm f / 2 CF ma również tak zwaną konstrukcję pływającą, co oznacza, że zachowuje on swoją wydajność optyczną w całym zakresie ostrości aż do minimalnej odległości ogniskowania. Dzięki legendarnej powłoce antyrefleksyjnej T11 marki Zeiss i wyjątkowemu kontrastowi oraz odwzorowaniu kolorów, możecie być pewni, że jakość odwzorowanego obrazu będzie bliska ideału!

Płynny i niezawodny autofokus

Mechanizm automatycznego ustawiania ostrości Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF został zaprojektowany tak zapewnić ciche, płynne i dokładne ustawiaie ostrości co przekłada się na najlepszą możliwą jakość obrazu we wszystkich sytuacjach zdjęciowych. Unikalną cechą serii Zeiss Batis jest wbudowany wyświetlacz OLED, który wyświetla odległość ustawiania ostrości i głębię ostrości przy dowolnym ustawieniu przysłony. Dzięki wysokiej jasności i kontrastowi, dzięki technologii OLED, wyświetlacz działa również w świetle dziennym, jak w ciemności.

Więcej informacji:rafal.karwacki@focusnordic.pl


Ważne funkcje

  • System mocowania - Sony E pełna klatka
  • Szybki, cichy i precyzyjny autofokus
  • Minimalny punkt ustawienia ostrości 24 cm, współczynnik obrazu równy 1: 3,3
  • Kompaktowa i lekka konstrukcja
  • Solidna, szczelna obudowa
  • Bardzo dobra ostrość już przy pełnym otworze przysłony (f / 2)
  • Powłoka Zeiss T * zapewnia doskonały kontrast i odwzorowanie kolorów


Dane techniczne
Ogniskowa: 40 mm
Maksymalna przysłona: 2,0
Koło obrazu: 24 × 36 mm (pełna klatka). Pasuje również do APS-C
Mocowanie obiektywu: Sony E / FE
Ustawianie ostrości: Autofokus / Manual
Stabilizator obrazu: Nie
Konstrukcja optyczna: 9 elementów / 8 grup
Minimalna przysłona: 22
Minimalna ostrość: 24 cm
Maksymalne powiększenie: 0,30x (skala 1: 3,3)
Rozmiar filtra: 67 mm
Długość: 93 mm
Średnica: 78 mm
Waga: 361 gramów
Akcesoria w zestawie: Osłona przeciwsłoneczna, osłony obiektywów
Inne funkcje: Uszczelniona konstrukcja. Cichy autofokus. Wyświetlacz OLED, który wyświetla odległość ustawiania ostrości i głębię ostrości przy dowolnym ustawieniu przysłony.


Rodzina Zeiss Batis 2018
• Zeiss Batis 18 mm f / 1.8
• Zeiss Batis 25 mm f / 2
• Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF
• Zeiss Batis 85 mm f / 1.8
• Zeiss Batis 135 mm f / 2.8

Więcej informacji o obiektywach Zeiss Batis można znaleźć na stronie www.zeiss.com/batis

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów fotograficznych w Skandynawii i krajach bałtyckich.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria.

Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia sprawną i efektywną sprzedaż.

Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej.

W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów fotograficznych w Skandynawii i krajach bałtyckich. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki