2023-02-28 07:45Materiały prasowe

Samyang - Nowy portretowy teleobiektyw z mocowaniem Fuji X!

Samyang_AF 75mm F1.8 XSamyang_AF 75mm F1.8 X

Samyang z dumą prezentuje AF 75mm F1.8 X pod Fuji X-mount - lekki obiektyw portretowy, który zapewni doskonałą jakość obrazu z pięknym, naturalnym bokeh.

Ważący zaledwie 257 g i mierzący zaledwie 69.3 mm długości portretowy obiektyw 75 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki 112.5 mm) zachowuje idealną równowagę pomiędzy poręcznością a doskonałymi parametrami i doskonale pasuje do smukłej konstrukcji aparatów Fujifilm.

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Wyposażony w przyjemny w użyciu pierścień ostrości z mikrowzorem. Uszczelnienie  zapewnia użytkowanie w trudnych warunkach pogodowych, chroniąc obiektyw przed lekkim deszczem, śniegiem i pyłem.

W obiektywie zastosowano szybki liniowy silnik STM (stepping motor) firmy Samyang, który zapewnia fotografom i wideofilmowcom cichszą i bardziej precyzyjną kontrolę nad grupami soczewek skupiających.

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Konstrukcja nowego obiektywu składa się z 10 elementów w 9 grupach, przy czym 2 elementy ze specjalnego szkła HR i 3 elementy ze specjalnego szkła ED zostały włączone do konstrukcji optycznej, aby zminimalizować aberrację chromatyczną i zniekształcenia dla ostrzejszych obrazów.

Na elementy obiektywu nałożono powłokę UMC (Ultra Multi Coating), która redukuje odbicia powierzchniowe, zapobiega powstawaniu flar i duszków oraz zapewnia lepszą transmisję światła i kontrast.

9-listkowa przysłona pozwala uzyskać miękki, kremowy bokeh, który uwydatnia obiekt i tworzy poczucie głębi na zdjęciu.

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Przełącznik z boku obiektywu pozwala użytkownikowi zaprogramować indywidualne funkcje, które można dodawać później dzięki aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Dzięki znakomitym parametrom optycznym obiektywu w połączeniu z matrycami Fujifilm X-trans, Samyang AF 75mm F1.8 X pozwala wyróżnić obiekt na miękkim, rozmytym tle z pięknym bokeh.

Nowy Samyang AF 75mm F1.8 X będzie dostępny od marca 2023 roku.

Sugerowana cena detaliczna: 2290,00 zł.

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Samyang_AF 75mm F1.8 X

Kluczowe dane techniczne:

  • Kompaktowy i lekki
  • Idealny do fotografii portretowej i lifestylowej
  • Doskonała wydajność optyczna
  • Szybki, cichy autofokus
  • Kremowy, naturalny bokeh
  • Uszczelnione przed wpływem warunków atmosferycznych


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki