2017-06-04 08:00Materiały prasowe

Perfekcja w kompaktowej formie

null

Marzeniem Kowy było stworzenie bardzo kompaktowej lunety
o niewielkim rozmiarze dopasowanej do wymogów i potrzeb Klientów

Kowa właśnie to zrobiła czego efektem jest model TSN-553 Prominar - niewiarygodnie luneta z krystalicznymi soczewkami fluorescencyjnymi. Unikalne właściwości kryształu fluorytu sprawiają, że obserwacja za pomocą tego modelu po prostu zachwyca oczy. Nie jest przesadą powiedzieć, że także łatwiej jest ją przenosić z miejsca na miejsce.

Imponująca wydajność

Trudno opisać słowami nową Kowa TSN-553. Trzeba spróbować zrozumieć i zobaczyć jak jest naprawdę. Kryształ fluorytu daje niezrównaną wydajność i sprawia, że obserwacje są przyjemne, zarówno dla użytkowników w okularach jak i bez okularów.

Jest wodoszczelna i wypełniona suchym azotem (IPX7), który zapewniając ciśnienie w korpusie zapobiega tworzeniu się kondensacji pary wodnej między soczewkami.

Luneta jest dostarczana z okularem 15-45x, który idealnie dopasowuje się do większości potrzeb obserwacyjnych.

Przednie soczewki zostały pokryte powłoką KR, która zapobiega osadzaniu się wody, tłuszczu i brudu. Ta powłoka ułatwia utrzymanie soczewek w czystości.

"Luneta zmienia zasady gry", mówi Hasse Bergquist, Product Manager
z Focus Nordic AB "Jak zwykle Kowa wykorzystała najlepsze materiały zarówno optycznie, mechanicznie jak i te w zakresie projektowym.
Jest to rzeczywiście punkt zwrotny w rozwoju lunet na świecie.
Nie wyobrażam sobie żadnego obserwatora ptaków, który nie chciałby TSN-553 ".

Przystosowana do smartfonów

Dzięki specjalnym adapterom Kowa do lunety możemy podłączyć wiele popularnych smartfonów i przekształcić ją w lunetę tele z niesamowitym efektem zbliżenia. Istnieje też aplikacja dla iPhone'a, oferująca znacznie więcej możliwości fotografowania!

Dane techniczne dla Kowa TSN-553

 • Średnica obiektywu przedniego: 55 mm
 • Materiał soczewki: kryształ fluorytowy
 • Materiał obudowy: Poliwęglan
 • Wodoszczelność: tak, IPX7
 • Powłoka: Powłoka wielowarstwowa
 • Powiększenie: 15-45x
 • Minimalna odległość ostrzenia: 3 m
 • Pole widzenia przy 1000 m: 44-23 m
 • Długość: 271 mm
 • Waga: 810 g
 • Użytkownicy, którzy uważają, że TSN-553 jest "za" dobry

  Pomimo tego, że prawdopodobnie uzyskujesz lepszy stosunek wartości do ceny w modelu TSN-553 niż w jakiejkolwiek innej lunecie, wiele osób szuka niższych parametrów w niższym przedziale cenowym. Kowa posiada także rozwiązanie dla tej grupy użytkowników a mianowicie model TSN-501. Luneta, która jest mniejsza i stanowi dobrą alternatywę dla wielu obserwatorów. Nie wykorzystano w niej kryształów
  i zastosowano mniejszą soczewkę,różnica optyczna w stosunku do TSN-553 także jest oczywista ale nadal jest to jakość w bardzo dobrej cenie! Lunetę wyposażono w okular z zoom 20-40X.

  Dane techniczne Kowa TSN-501

 • Średnica obiektywu przedniego: 50 mm
 • Materiał soczewki: szkło standardowe
 • Materiał obudowy: Poliwęglan
 • Wodoodporność: Tak, IPX6
 • Powłoka: Powłoka wielowarstwowa
 • Powiększenie: 20-40x
 • Minimalna odległość ostrzenia: 2,5 metra
 • Pole widzenia na 1000 m: 40-28 m
 • Długość: 239 mm
 • Waga: 400 gramów
 • Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów fotograficznych w Skandynawii
  i krajach bałtyckich.

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki
  i akcesoria.

  Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji
  z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich.

  Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej.

  W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi
  i przepisami.


  O nas Focus Nordic – Poland

  Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów fotograficznych w Skandynawii i krajach bałtyckich. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


  Kontakty

  Rafał Karwacki
  Marketing Manager Poland
  Rafał Karwacki