2021-08-26 12:35Materiały prasowe

Obiektywy TAMRON wyróżnione trzema prestiżowymi nagrodami EISA 2021-2022

EISA, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, uhonorowało obiektywy Tamron trzema prestiżowymi nagrodami w kategorii Fotografia. Marka zdobyła nagrody w kategoriach a „LENS OF THE YEAR”, „WIDEANGLE ZOOM LENS APS-C)” i „TELEPHOTO ZOOM LENS”.

Uhonorowane modele to:

  • Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD (model B070),
  • Tamron 11-20 mm f/2.8 Di III-A RXD (model B060) oraz
  • Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD (model A057).

Fragmenty uzasadnienia jury:

EISA – LENS OF THE YEAR 2021-2022

 

Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD (model B070)

Dla entuzjastów fotografii, którzy używają aparatów Sony z matrycami APS-C i poszukują wysokiej jakości zoomu. Oferuje wyjątkowo użyteczną kombinację dużej jasności i szerokiego zakresu ogniskowej 26-105 mm, bez uszczerbku dla jakości optycznej. Obiektyw jest odporny na złe warunki atmosferyczne, pasuje do wyższej klasy modeli z serii Alpha 6000, a jego efektywna stabilizacja optyczna umożliwia fotografowanie z ręki przy długich czasach otwarcia migawki bez rozmycia spowodowanego drganiami aparatu. Ponadto jego system AF jest cichy i dokładny, a jednocześnie w pełni kompatybilny z funkcjami takimi jak Eye AF. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny wybór do codziennego fotografowania.

EISA - WIDEANGLE ZOOM LENS (APS-C) 2021-2022

 

Tamron 11-20 mm f/2.8 Di III-A RXD (model B060)

Zaprojektowany do użytku z aparatami Sony z mocowaniem typu E, jest pierwszym na świecie ultraszerokokątnym obiektywem zmiennoogniskowym do aparatów bezlusterkowych APS-C, który może pochwalić się dużą jasnością f/2,8. Jest kompaktowy i lekki, a jednocześnie umożliwia uzyskanie obrazów o najwyższej jakości. Jego minimalna odległość fotografowania wynosi tylko 15 cm przy najkrótszej ogniskowej, dzięki czemu idealnie nadaje się też do fotografowania z bliska. Silnik autofokusu typu RXD jest cichy oraz precyzyjnie i szybko ustawia ostrość na dowolnym obiekcie, co jest szczególnie ważne przy nagrywaniu filmów. Jest to idealny wybór do fotografowania z niezwykle szerokimi kątami widzenia z ciekawą perspektywą.

EISA - TELEPHOTO ZOOM LENS 2021-2022

 

Tamron 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD (Model A057)

Tamron 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD to ultrateleobiektyw zmiennoogniskowy Tamrona z mocowaniem Sony E o zakresie ogniskowych idealnym do fotografowania dzikiej przyrody, sportu i akcji przy zachowaniu imponująco kompaktowej konstrukcji. Jego minimalna odległość fotografowania wynosi 60 cm przy ogniskowej 150 mm, co zapewnia maksymalne powiększenie 1:3,1 dla fotografii z bliska. Powłoka Broad-Band Anti-Reflection eliminuje efekt zjawy i flary, a optykę chroni odporna na wilgoć konstrukcja wraz z powłoką fluorową na przedniej soczewce. Jest to pierwszy obiektyw Tamrona do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, który ma optyczną stabilizację obrazu umożliwiającą ostre fotografowanie z ręki.

Warto podkreślić, że Tamron zdobywa nagrody EISA przez 16 lat z rzędu.


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki