2021-04-12 07:09Materiały prasowe

Nowy, szerokokątny obiektyw zoptymalizowany pod kątem astrofotografii

Marka Samyang poszerza swoją serię „Tiny” o nowy wszechstronny obiektyw szerokokątny, który będzie znakomicie pasował do aparatów marki Sony.

Seria „Tiny” począwszy od jej premiery w 2017 r. jest bardzo popularna wśród użytkowników aparatów Sony z mocowaniem typu E. Teraz naszedł czas na nowy lekki i szerokokątny obiektyw zoptymalizowany pod kątem astrofotografii — Samyang AF 24 mm f /1,8 FE.

Model AF 24 mm f /1,8 FE waży jedynie 230 g i ma tylko 7,1 cm długości. Jego rozmiary, a także świetne parametry przysłony sprawiają, że to idealny obiektyw dla często podróżujących fotografów krajobrazów. Obiektyw zaprojektowano z myślą o aparatach pełnoklatkowych, ale sprawdza się też znakomicie na matrycy APS-c.

Nowe funkcje zoptymalizowane pod kątem astrofotografii

W obiektywie AF 24mm f /1,8 FE zastosowano nową funkcję przeznaczoną do astrofotografii i nazwaną „Custom Mode” (Tryb niestandardowy) ze wskaźnikiem LED. Tryb niestandardowy można obsługiwać za pomocą nowo zaprojektowanego przycisku Focus Hold (Blokada ostrości). Dzięki tej funkcji poprzez naciśnięcie przycisku w momencie przełączania się na tryb niestandardowy możesz bezpośrednio przestawić ostrość na nieskończoność. Ponieważ domyślna wartość fabryczna może się nieznacznie różnić w zależności od korpusu aparatu, ta funkcja jest bardzo praktyczna. Umożliwia Ci zapisanie i zastosowanie ściśle określonej wartości ostrzenia na nieskończoność charakterystycznej dla Twojego korpusu aparatu.

 

Jeżeli ustawiona wartość ostrości nie będzie się zgadzać, dioda LED zaświeci się na czerwono. Gdy naciśniesz przycisk, Twoja wartość ostrości zostanie automatyczne zmieniona na zapisaną, a dioda LED zaświeci się na zielono.

Biorąc pod uwagę to, że gdy zajmujemy się astrofotografią, spędzamy mnóstwo czasu w ciemnościach, to wyjątkowo przydatna funkcja.

Konstrukcja optyczna składa się z 11 elementów w ośmiu grupach z siedmioma specjalnymi soczewkami (2 ASP, 3 HR, 2 ED), dzięki którym wyrazisz swoją nieskończoną kreatywność. Taka konstrukcja nadaje się szczególnie dobrze do astrofotografii, ponieważ umożliwia wykonanie zdjęć zachwycającej jakości o ograniczonej do minimum aberracji sferycznej i komie.

W obiektywie zastosowano najnowocześniejszy silnik krokowy STM, który umożliwia cichszą i precyzyjniejszą regulację większej i cięższej grupy soczewek do ostrzenia obrazu.

 

Dziewięciolistkowa przysłona pozwala uzyskać miękki, aksamitny i naturalnie wyglądający efekt bokeh, aby wyróżnić temat zdjęcia na tle.

Ponadto w obiektywie umieszczono uszczelki w pięciu miejscach, aby zabezpieczyć go przed kurzem, lekkim deszczem i ściegiem, co pozwala na wykonanie doskonałych zdjęć w niedoskonałych warunkach.

 

Specyfikacja:

  • Kompaktowy i lekki obiektyw.
  • Zoptymalizowany pod kątem astrofotografii.
  • Nowy przycisk blokady ostrości (Focus Hold).
  • Doskonała jakość optyczna.
  • Uszczelniona konstrukcja.


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki