2022-07-28 08:00Materiały prasowe

Nowy Samyang AF 85 mm F1.4 FE II - obiektyw stworzony do niesamowitych portretów!

Samyang AF 85 IISamyang AF85 mm II

Nowy, zaktualizowany Samyang AF 85 mm F1.4 FE II to kompaktowy obiektyw portretowy o zachwycających parametrach, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów Sony.

Obiektyw wyposażono w szybki autofokus i uszczelniono chroniąc go przed złymi warunkami atmosferycznymi, co w połączeniu z niską masą i niewielkimi gabarytami czyni go znakomitym partnerem fotografii o wielu zastosowaniach.

Samyang AF 85 II

Samyang AF 85 II

To najlżejszy obiektyw spośród wszystkich dużych obiektywów o przysłonie F/1.4 i ogniskowej 85 mm zgodnych z mocowaniem Sony FE.

Nowy 85 mm ma imponującą konstrukcję optyczną, która składa się z 8 grup po 11 elementów (4 HR i 1 ED). W połączeniu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu Sony, obiektyw ten zapewnia zachwycającą jakość obrazu i to we wszystkich jego obszarach.

Przysłona F/1.4 wyposażono w 9 listków przysłony, które tworzą gładki, kremowy i naturalnie wyglądający bokeh. Korzystając z tego gładkiego bokeh, można łatwo tworzyć obrazy, które podkreślają obiekty na wspaniałym tle, niezależnie od tego, czy fotografujesz portrety, zbliżenia czy wykonujesz zdjęcia produktowe.

Samyang AF 85 II

Samyang AF 85 II

Obiektyw jest wyposażony w opracowany przez Samyang silnik krokowy STM (ang. Stepping Motor), który jest ceniony zarówno przez fotografów, jak i operatorów kamer dzięki cichej pracy i dokładniejszej kontroli większych i cięższych grup soczewek. W porównaniu z poprzednim AF 85 mm, nowy AF 85 mm F1.4 FE II jest zoptymalizowany pod kątem nie tylko fotografowania, ale także filmowania poprzez minimalizację drgań i hałasu.

Z boku obiektywu znajduje się przełącznik indywidualnych ustawień, który może być ustawiony na ręczne ustawianie ostrości lub umożliwiać regulację przysłony poprzez obracanie pierścienia ostrości.

Poniżej przełącznika znajduje się przycisk wstrzymania ostrości. Naciśnięcie tego przycisku na obiektywie spowoduje zablokowanie obiektywu na danej odległości ogniskowania. Użytkownik może również przypisać inne pożądane funkcje do przycisku utrzymywania ostrości za pomocą ustawień menu w korpusie aparatu.

Obiektyw posiada gumowy pierścień ostrości z mikrowzorem, który jest przyjemny w obsłudze i ułatwia pracę w rękawiczkach, a uszczelnienie przed warunkami atmosferycznymi zapewnia użytkowanie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Samyang AF 85 II

Samyang AF 85 II

Dostępność i cena

Wysyłka nowego obiektywu rozpocznie się w sierpniu 2022 r.

Sugerowana cena detaliczna w przedsprzedaży ze stacją aktualizacji gratis - 3690,00 zł.

Specyfikacja:

  • Lekki - 509 g.
  • Znakomicie sprawdza się w sesjach portretowych
  • Przycisk indywidualnych ustawień i przycisk wstrzymywania ostrości
  • Wyposażony w silnik krokowy STM (Linear STM) firmy Samyang
  • 9 listków przysłony, które tworzą gładki, kremowy i naturalnie wyglądający bokeh
  • Imponująca konstrukcja optyczna

 


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki