2023-03-03 07:50Materiały prasowe

Manualny adapter - nowe funkcje kinowe dla obiektywów Samyang V-AF!

Samyang AVF manual adapterSamyang AVF manual adapter

Firma Samyang kontynuuje tworzenie innowacyjnych produktów dla twórców treści. Jesienią ubiegłego roku marka zaprezentowała zupełnie nową linię obiektywów do wideo i filmu - Samyang V-AF Series.

Teraz do oferty dodano adapter do ręcznego ustawiania ostrości, aby dać filmowcom jeszcze większą kontrolę nad procesem tworzenia filmu.

Samyang AVF manual adapter5

Samyang AVF manual adapter5

Nawet w przypadku ruchomego obiektu wielu kamerzystów preferuje ręczne ustawianie ostrości w przypadku szybko poruszających się sekwencji - chcą oni wybrać miejsce, w którym obiektyw ustawia ostrość, a nie pozostawiać to do wyłącznej decyzji aparatu.

Adapter łatwo mocuje się w przedniej części każdego obiektywu V-AF dając filmowcom i wideofilmowcom pełną kontrolę nad ostrością.

Samyang AVF manual adapter3

Samyang AVF manual adapter3

Adapter do ustawiania ostrości posiada podwójną skalę ze stopami i metrami a precyzyjna regulacja ostrości może być dokonywana przy płynnym obrocie o 300°. Pierścień ostrości ma standard przemysłowy 0,8 mod i może być połączony z dowolnym follow focusem.

Po założeniu adaptera, pierścień MF po stronie obiektywu może być używany jako pierścień przysłony. Lampka kontrolna z przodu pozwala fotografowi lub obiektowi zorientować się, czy aparat jest w stanie nagrywania czy czuwania, a 95 mm średnica frontu ułatwia dołączenie matte boxu.

Obiektywy kinowe są zazwyczaj dość ciężkie i mają nieporęczną konstrukcję. Dzięki nowemu adapterowi ręcznej regulacji ostrości możliwe jest posiadanie wszystkich funkcji konwencjonalnego obiektywu kinowego, ale w kompaktowym formacie. W połączeniu z obiektywem serii V-AF całkowita waga zestawu wynosi tylko 430 g, w porównaniu z obiektywem kinowym, który zwykle waży dwa razy więcej.

Samyang AVF manual adapter6

Samyang AVF manual adapter6

Dostawy adaptera do obiektywu rozpoczną się w marcu 2023 roku. Sugerowana cena detaliczna 2490,00 zł.

Kluczowe dane techniczne

  • Standardowa średnica 95mm zapewnia kompatybilność z matte box
  • Standard branżowy 0,8 Mod na pierścieniu ostrości
  • Wbudowana lampa Tally
  • Podwójna skala z stopami i metrami
  • 95mm średnica frontu
  • Płynny kąt obrotu 300°
  • Mechaniczny MF


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki