2022-05-09 08:45Materiały prasowe

Jeszcze bliżej natury! Nowe, zaawansowane lornetki i luneta Focus OPTIMUM.

Focus OptimumFocus Optimum

Jednym z pozytywnych aspektów pandemii jest to, że zbliżyła nas ona do natury. Dla wielu ludzi przebywanie na łonie przyrody jest ważnym czynnikiem decydującym o dobrym samopoczuciu. To magiczne miejsce, w którym wszyscy jesteśmy mile widziani, możemy odpocząć, odkryć i odnaleźć siebie.

Nordycka przyroda jest miejscem pełnym przygód obfitującym w wiele ekscytujących miejsc do odkrycia i zobaczenia.  To tutaj została stworzona linia nowoczesnych lornetek Focus Optimum.

Focus Sport Optics to marka lornetek firmy Focus Nordic, która została założona prawie 40 lat temu. Od tego czasu tworzymy lornetki, lunety i dalmierze na potrzeby wymagających i mniej zaawansowanych Użytkowników.

Nowa seria składa się z czterech lornetek i jednej lunety. Została opracowana z myślą o obserwatorach ptaków, entuzjastach wypoczynku na świeżym powietrzu i myśliwych, którzy wymagają najlepszej możliwej jakości obrazu i wiernego odwzorowania kolorów.

Focus Optimum 30-60X85 APO ED

Luneta Focus Optimum 30-60X85 APO ED została zbudowana z mieszanki stopu aluminium i magnezu, co pozwoliło stworzyć lekki, ale jednocześnie niezwykle wytrzymały korpus, który może wytrzymać użytkowanie w każdych warunkach pogodowych.

Dzięki doskonałej konstrukcji optycznej obiektywu APO, który składa się z podwójnej soczewki ED i jednej soczewki Fluor HD, Focus Optimum zapewnia wyjątkową jakość obrazu z ostrymi jak brzytwa szczegółami i wysokim kontrastem w całym polu widzenia.

Przednia soczewka o średnicy 85 mm posiada zaawansowaną powłokę FMC, która zapewnia wyraźny obraz nawet przy gorszych warunkach pogodowych.

Luneta posiada wygodny pierścień regulacji ostrości, z możłiwością obsługi niezależnie od warunków atmorferycznych i pory roku.  Można go swobodnie obsługiwać także gdy masz na sobie grube zimowe rękawice.

Focus Optimum 8x32 ED, 10x32 ED, 8x42 ED i 10X42 ED

Dzięki konstrukcji optycznej składającej się z jednej soczewki ED oraz soczewek pokrytych powłokami dielektrycznymi i fazowymi lornetka Focus Optimum zapewnia wyjątkową jakość obrazu z ostrymi jak brzytwa szczegółami i wysokim kontrastem w całym polu widzenia.

Zaawansowana powłoka optyczna zastosowana na soczewkach umożliwia rzeczywiste odwzorowanie kolorów i ukazanie wspaniałości przyrody w jej pełnej krasie. Dzięki konstrukcji optycznej drobne szczegóły są widoczne nawet w ciemnościach, trudnych warunkach atmosferycznych i o zmroku.

Uchwyt lornetki jest stabilny, dobrze wyważony i naturalny w dotyku. Pokrętło ostrości ma idealnie dobrany opór, który umożliwia szybkie ustawienie ostrości, nawet wtedy gdy pada lub nosisz ciepłe zimowe rękawiczki. Wizjer jest wyposażony w obracaną muszlę oczną, aby wygodnie było przez niego patrzeć zarówno w okularach, jak i bez nich.

Projektując lornetkę Focus Optimum, zależało nam na tym, aby jej Użytkownicy mogli doświadczyć przyrody takiej, jaką ona jest. Majestatycznej, kojącej i pełnej przygód, które czekają na odkrycie.

Cena i dostawa

Nowe lornetki i lunety są dostępne od ręki. Sugerowana cena detaliczna:

Focus Optimum 30-60X85 APO ED: 8500,00 zł.

Focus Optimum 8x32 ED, 10x32 ED, 8x42 ED i 10X42 ED: 2490,00 zł.

 

Specyfikacja:

  • Seria składa się z czterech lornetek i jednej lunety
  • Znakomita konstrukcja optyczna
  • Niezwykle wytrzymały korpus
  • Ostre jak brzytwa szczegóły i wysoki kontrast w całym polu widzenia
  • Realistyczne odwzorowanie kolorów

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.

Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki