2023-01-24 09:16Materiały prasowe

Focus Nordic z nowym, zautomatyzowanym magazynem!

Focus Nordic warehouse extensionFocus Nordic warehouse extension

Rozbudowa centralnego magazynu Focus Nordic w Göteborgu w Szwecji dobiegła końca.  Firma uruchomiła w pełni zautomatyzowaną przestrzeń, która przyczyni się do znacznego przyspieszenia czasu realizacji zamówień oraz doprowadzi do poszerzenia oferty produktowej Focus Nordic w przyszłości.  

Focus Nordic warehouse extension

Focus Nordic automatyczny magazyn

Innowacyjny zautomatyzowany system magazynowania i pobierania pracuje równolegle z 9 robotami, które pobierają artykuły z sieci 19 000 pojemników. Elastyczność w dodawaniu kolejnych robotów i zwiększaniu powierzchni sieci pozwala na dalsze rozszerzanie pojemności magazynu w przyszłości.

Dzięki rozbudowie o 2 200 m3 , Focus Nordic osiągnął łączną pojemność magazynu na poziomie 5 700 m3 i 12 000 SKU. Ponadto, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Focus Nordic, firma zainstalowała panele słoneczne, które będą generować 178 000 KWH energii elektrycznej rocznie. Zaspokoi to potrzeby energetyczne Focus Nordic przez kilka miesięcy w roku i pomoże zmniejszyć ślad węglowy poprzez kompensację 80 ton CO2 rocznie.   

"Projekt budowlany został ukończony w rekordowym czasie i w ramach budżetu, co w dzisiejszych czasach jest nie lada wyczynem" - mówi Knut Aronsen, współwłaściciel i starszy dyrektor Focus Nordic. Równolegle z projektem budowlanym, Focus Nordic zainstalował w biurze głównym w Göteborgu stacje ładowania pojazdów elektrycznych, z których będą korzystać wszyscy pracownicy i goście. 

Focus Nordic robotyka pakowania

Jesper Behrman, kierownik ds. logistyki w Focus Nordic, już zauważa zoptymalizowany przepływ pracy i zwiększoną wydajność w nowej rozbudowie magazynu. "Podwoiliśmy nasze możliwości magazynowe, mimo że powierzchnia magazynowa wzrosła tylko o 63%. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom szerszy asortyment produktów.

Możemy teraz również szybciej obsługiwać przesyłki, minimalizując jednocześnie transporty wewnętrzne, a wydajność kompletacji wzrosła o 400%, co pozwoli nam lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów."

Focus Nordic będzie posiadał asortyment ponad 10 000 produktów dostępnych do szybkiej dostawy do dealerów na 28 rynkach w Skandynawii, Europie Środkowej i Wschodniej oraz bezpośrednio do użytkowników końcowych poprzez rozwiązania typu drop shipment.

"Zależy nam na byciu najlepszym i najistotniejszym dystrybutorem dla naszych Klientów w ramach branży foto, wideo i optyki oraz najlepszym możliwym partnerem dla naszych fantastycznych marek i dostawców" - mówi Mikael Westheimer, współwłaściciel i dyrektor generalny Focus Nordic. "Naszym celem jest udostępnienie naszego szerokiego portfolio produktów najwyższej jakości marek w całej Europie".

 


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki