2022-06-03 07:37Materiały prasowe

Focus Nordic Poland wyłącznym przedstawicielem marki Lensbaby - wroga perfekcji!

Lensbaby jest prawdopodobnie najbardziej kreatywnym producentem obiektywów na świecie, jeśli chodzi o obiektywy, które stanowią wyzwanie i pobudzają Twoją kreatywność.  Od 1 czerwca 2022 r. wyłącznym przedstawicielem marki w Polsce jest Focus Nordic Poland.

Dobra zabawa, kreatywność, znajdowanie nowych kątów i perspektyw oraz uzyskiwanie zdjęć o niepowtarzalnym wyglądzie – o to chodzi w używaniu obiektywów Lensbaby!

 

 

Lensbaby oferuje wielokrotnie nagradzane obiektywy, optykę i akcesoria uzupełnione o twórcze efekty, które są idealnymi rozwiązaniami dla profesjonalnych fotografów, jak i entuzjastów w osiągnieciu wyjątkowych zdjęć i efektów.

 

W ofercie Lensbaby znajdziemy:

Kreatywne filtry Omni

Stwórz nową magię dzięki kreatywnym filtrom Omni, innowacyjnej alternatywie do tworzenia efektów za pomocą podręcznych kryształów i przedmiotów. 

Composer

W porównaniu z tradycyjnym obiektywem, w którym ostrość ustawiana jest na płaszczyźnie równoległej do matrycy, Composer Pro II posiada konstrukcję z przegubem kulowym, która pozwala na pochylenie obiektywu o 15° w dowolnym kierunku.

Burnside

Burnside zapewnia wirujący bokeh w stylu Petzvala, regulowaną winietę i żywe kolory. Odwzorowanie kolorów jest imponujące, a Ty możesz w jednej chwili przejść od portretów z bliska do zdjęć krajobrazowych.

Velvet

Velvet to doskonały obiektyw artystyczny, który dodaje nastroju każdej scenie dzięki ostrym szczegółom, na które nakłada się efekt aksamitnej poświaty od krawędzi do krawędzi. Doskonały dla fotografów makro i przyrody. Obiektyw daje piękną miękkość, a jednocześnie świetny wymiar. To naprawdę magiczne.

Sweet

Obiektywy Sweet podkreślają obiekt w ostrym, okrągłym, idealnym punkcie ostrości – wszystko to dzieje się w aparacie. Bądź odważny i piękny, otaczając obiekt w superpłynnym rozmyciu i bokeh dzięki efektowi Sweet.

Obscura

Doświadczenie rodem z początków fotografii. Obiektyw Obscura zapewnia wyjątkowe efekty flary i artefakty obrazu, które nie są możliwe do uzyskania w aparacie przy użyciu standardowego obiektywu.

A tak podsumował pracę z LEnsbaby znany fotograf Marius Dale

Przez pewien czas miałem przyjemność testować obiektywy z serii Lensbaby i muszę przyznać, że jeden szczególnie przypadł mi do gustu. Ponieważ wiele moich zdjęć to krajobrazy miejskie wykonywane z długim czasem ekspozycji, szybko zauważyłem, że obiektyw SOL 45 typu tilt-shift to mój ulubieniec.

Sol 45 to obiektyw z ręcznym ustawianiem ostrości o długości ogniskowej równiej 45 mm f/3.5, który szybko odmienił sposób, w jaki zazwyczaj robię zdjęcia i pozwolił mi spojrzeć zupełnie inaczej na miasto, w którym mieszkam. Zauważyłem też, że to „powolny” obiektyw, który wymaga nieco cierpliwości i odrobiny szczęścia, aby zrobić nim zdjęcia, z których będę zadowolony.

Jednym z wyzwań, z którymi musiałem się zmierzyć, było znalezienie optymalnego ustawienia ostrości, a przy przysłonie f/3.5 bywa to oczywiście trudne. Ale gdy już je znalazłem, ten obiektyw pozwolił mi uzyskać niesamowite efekty. Ostrość na wybranych obiektach była znakomita. Gdy wróciłem do domu i zacząłem obrabiać zdjęcia w programie Lightroom, kilka razy przyłapałem się na tym, że się uśmiecham.

Obiektyw zamocowałem na aparacie Sony A7Rmk4.  Jeżeli chcesz zainwestować w obiektyw typu tilt-shift, to niedroga propozycja na początek Twojej przygody i szansa na wzniesienie zdjęć na kolejny poziom. Polecam go w 100 procentach. Marius Dale @madaoslo

 

O firmie Lensbaby

W 2004 roku profesjonalny fotograf Craig Strong założył firmę Lensbaby, aby pomóc fotografom widzieć i tworzyć w nowy sposób – we wszystkich gatunkach, na całym świecie. Craig połączył stary obiektyw Speed Graphic z krótkim przewodem Shop-Vac, aby robić zdjęcia, które w inny sposób nie byłyby możliwe do wykonania lustrzanką, co stało się inspiracją do stworzenia oryginalnego obiektywu Lensbaby.

Firma Lensbaby, z siedzibą w Portland w USA, zdobyła kultowe grono zwolenników dziwactw i niedoskonałości. Lensbaby jest wrogiem perfekcji, sprzymierzeńcem tego, co niezwykłe, i orędownikiem tego, co wyjątkowe. Motto firmy to „Rób zdjęcia na swój sposób” – Lensbaby ma nadzieję pomóc Ci to osiągnąć dzięki niezwykłym właściwościom naszych obiektywów fotograficznych i wideo.


O nas Focus Nordic – Poland

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów foto wideo digital w tej części Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znane marki foto – video w tym aparaty, lornetki i akcesoria. Przewaga biznesowa Focus Nordic opiera się na sprawnej i bezpośredniej dystrybucji z naszego własnego magazynu co zapewnia efektywną sprzedaż na terenie całej Skandynawii i krajów bałtyckich. Dzięki naszemu potencjałowi a także skali składanych zamówień możemy zaproponować najlepsze ceny produktów i sprawną logistykę w każdej grupie asortymentowej. W Focus Nordic zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy i ochronę socjalną realizowane u naszych dostawców z całego świata. Dzięki naszemu członkostwu w projekcie BSCI (Business Social Compliance Initiative – globalnej inicjatywie w zakresie monitorowania społecznego, wspierającej handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw) wspieramy organizację w zakresie tworzenia kodeksu postępowania. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy respektują prawa człowieka i działają zgodnie z przyjętymi regulacjami prawnymi i przepisami.


Kontakty

Rafał Karwacki
Marketing Manager Poland
Rafał Karwacki