2018-11-02 08:00Tiskové zprávy

Weebill – rychlejší, jednodušší a všestrannější stabilizace

null

Natáčení pomocí stabilizátoru nebylo nikdy tak snadné jako s novým Zhiyun Weebill Lab. Jeho nízká hmotnost, flexibilní design a intelignentí vyvažovací systém poskytují bezkonkurenční uživatelskou zkušenost.

Jak profesionální filmaři, tak i pokročilí uživatelé ocení řadu novinek a výhod nejnovějšího ručního stabilizátoru pro systémové fotoaparáty; Zhiyun Weebill Lab. Přestože tento malý gimbal váží méně než 1kg, je schopen manipulovat s fotografickou technikou o hmotnosti až 3kg, což umožňuje použití s nejpopulárnějšími zrcadlovkami a bezzrcadlovkami a kombinací objektivů na trhu.

Weebill není jen malý a výkonný, ale nabízí také nové způsoby manipulace se stabilizátorem, které zvyšují jeho všestrannost. Držte jej ve vzpřímené poloze před tělem nebo připevněte stativ jako rukojeť, což vám umožní pohodlně natáčet z nízkých úhlů. Tak získáte perfektní záběry přímo od země.

Bezdrátové ovládání smartphonem

Weebill Lab umožňuje přímé bezdrátové připojení k vašemu smartphonu nebo tabletu a změní jej na ovladač pro senzor pohybu. Jednoduchým pohybem telefonu ovládáte gimbal v reálném čase. Obrazovka telefonu se také používá pro monitorování, rámování a nastavení parametrů ve vašem fotoaparátu v reálném čase. Připojení smartphonu umožňuje maximální využití zcela nové možnosti natáčení z nízkých úhlů nad zemí.

Snadné vyvažování

Stabilizátor Weebill Lab je vybaven robustní pogumovanou rukojetí s vestavěným stativem, což poskytuje uživatelům vynikající komfort a velkou všestrannost. Nejdůležitější je však nový systém vyvažování 2.0, který má západku na každé ose, což usnadňuje vyvažování, a to hlavně začátečníkům. Některé osy můžete uzamknout při vyvažování jiných a uložit aktuální nastavení pro příště.

Díky novému vyvažovacímu systému a dvojité rychloupínací destičce, kompatibilní s Arca-Swiss, můžete provést rychlé, perfektní nastavení gimbalu a uložit jej do budoucna. Je to perfektní vybavení pro tvůrce, kteří se potřebují pohybovat, aby mohli začít natáče kdykoli a kdekoli.

Intuitivní OLED displej

Intuitivní rozhraní s OLED displejem, který zobrazuje stav připojení, úroveň baterie, režim ovládání a další parametry fotoaparátu, vám dává plnou kontrolu nad každým detailem.

Až 10 hodin provozu

Vybaven dvěmi standardními bateriemi 18650, Weebill Lab zajistí až 10 hodin nepřetržitého natáčení na jedno nabití. Stabilizátor také umožňuje přímé nabíjení fotoaparátu během natáčení, takže ho kvůli výměně baterií ve fotoaparátu nemusíte přerušit .*
*Pouze u fotoaparátů, které podporují nabíjení přes USB.

Režim "Go" pro maximální uvolnění potenciálu

Jediným klepnutím na tlačítko "Go" je váš fotoaparát připraven zvládnout extrémní sportovní scény. Režim "Go" okamžitě uvolní potenciál všech motorů a přizpůsobí se rychlejším pohybům při běhu nebo při natáčení z jedoucího automobilu / motocyklu, atd. Nyní můžete přecházet mezi scénami tak rychle, jak chcete!

Automatizované pokročilé funkce

Weebill Lab podporuje různé pokročilé funkce prostřednictvím aplikace ZY PLAY (k dispozici pro Android a iPhone) jako je panorama, různé typy časosběrných fotografií a videí, atd.

Přizpůsobení stabilizátoru s příslušenstvím

Se třemi externími šroubovými porty lze Weebill Lab používat se širším rozsahem příslušenství, což umožňuje větší flexibilitu a krativitu. Například držák telefonu, mini monopod nebo ruční stativ.

Pro Weebill Lab je k dispozici extermí motor follow focusu (TransMount Servo Zoom/Focus ovladač), který umožňuje přesné a plynulé ovládání zaostření se všemi systémovými fotoaparáty. S dotykovým kolečkem na těle stabilizátoru můžete snadno zaostřit při pohybu a natáčení.

Cena a dostupnost

Dodávky stabilizátoru Zhiyun Weebill Lab začnou v polovině listopadu.

Maloobchodní cena: 639 € / 16.499,- CZK

Klíčové vlastnosti

 • 3osý motorizovaný stabilizátor pro systémové fotoaparáty
 • Nosnost až 3 kg
 • Lze použít ve dvou polohách - tradiční vzpřímená poloha před tělem a nebo nad zemí pro natáčení z nízkých úhlů pomocí rukojeti
 • Rychlejší a jednodušší vyvažování pomocí nového systému vyvažování 2.0
 • Možnost uložení nastavení vyvážení pro pozdější použití
 • Dvojitá rychloupínací destička, kompatibilní s Arca-Swiss
 • Intuitivní ovládání s OLED obrazovkou, přímými tlačítky a ovládacím kolečkem
 • Režim "Go" pro maximální rychlost při fotografování rychlých scén
 • Jako senzor pohybu můžete použít smartphone nebo tablet
 • Rozšířené funkce s aplikací ZY Play
 • Až 10 hodin provozu s dvěmi Li-ion bateriemi
 • Nabíjejte svůj fotoaparát pomocí stabilizátoru a jeho baterií


Technické specifikace

Typ: 3osý stabilizátor (gimbal) pro systémové fotoaparáty
Rozsah úhlu náklonu: 360°
Rozsah úhlu paningu: 360°
Rozsah úhlu válce: 360°
Odchylka ve statickém stavu: +/-0,01 to +/-0,04°
Odchylka v pohyblivém stavu: +/-0,05 to +/-,.3°
Doporučená nosnost: 3 kg
Doba provozu na jedno nabití: až 10 hodin
Typ baterie: 2x Li-ion baterie (typ 18650), 2600 mAh každá
Doba nabíjení: 2,5 hodiny
Rozsah teplot: -10° to +45°C
Rozměry: 70 x 190 x 300 mm
Hmotnost: 970 g
Speciální funkce: Režim "Go" pro rychlé scény. Bezdrátové připojení ke smartphonu. Extra funkce s aplikací ZY Play (Android & iOS): Panorama, Focus Timelapse, Motion Timelapse, Long Exposure Timelapse a více.
Ostatní: Ovládací panel s OLED obrazovkou. Ovládací tlačítka a kolečko. Nabíjení kompatibilních fotoaparátů pomocí USB.
Dodávané příslušenství: Rychlý návod, mini stativ, dobíjecí baterie, nabíječka, kabel USB-C, kabel microUSB, adaptér microUSB - USB-C.

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka