2019-10-25 09:00Tiskové zprávy

První objektiv AF 14mm na světě pro bajonet Canon RF

 

Nový ultra širokoúhlý objektiv Samyang AF 14mm f/2.8 RF nabízí uživatelům bezzrcadlových fotoaparátů Canon vysokou hodnotu za příznivou cenu. A také funkce, jako je automatické ostření, těsnění proti nepříznivým vlivům počasí a propracovaný optický design.


Na tuto chvíli jsme netrpělivě čekali a nyní je konečně tady. Společnost Samyang uvádí na trh první objektiv s automatickým ostřením pro bezzrcadlové full frame fotoaparáty Canon - Samyang AF 14mm f/2.8 RF. Tento nový, lehký a kompaktní ultra širokoúhlý objektiv se může pochlubit extrémním zorným úhlem, vysokou světelností a pevnou konstrukcí, která je odolná proti nepříznivým vlivům počasí. 

Automatické ostření a elektronická clona
Objektiv Samyang AF 14mm f/2.8 RF je speciálně navržený pro bezzrcadlové full frame fotoaparáty a poskytuje působivý úhel záběru 113,9°. Lineární motor systému ostření poskytuje rychlé, tiché a přesné ostření, zatímco elektricky ovládaná clona umožňuje kompatibilitu objektivu se všemi expozicemi a režimy měření světla, které může fotoaparát nabídnout. Pokud dáváte přednost ručnímu ostření, objektiv disponuje snadno přístupným přepínačem AF/MF a širokým, uživatelsky příjemným ostřícím kroužkem. Minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 20 cm umožňuje zachytit detailní záběry.

Velký vypouklý přední člen a pevná sluneční clona znemožňují použití tradičních kruhových filtrů. Místo toho je objektiv vybaven zadním držákem pro gelové filtry.

Vylepšená optika
Objektiv Samyang 14mm s ručním ostřením je ceněn pro svou vysokou ostrost a nízkou chromatickou aberaci, ale Samyang AF 14mm f/2.8 RF povyšuje optickou kvalitu na novou úroveň. Konstrukce se skládá ze 14 členů uspořádaných do 10 skupin. Mezi nimi jsou 3 asférické členy, které zajišťují nízké zkreslení a maximální kontrast a ostrost v celé obrazové rovině i při vyšších clonách. 1 HR člen s vysokým indexem lomu a 2 ED členy s extra nízkým rozptylem světla působí proti komatické aberaci a barevným defektům.

Použitá vícevrstvá povrchová úprava Ultra Multi Coating (UMC) zabraňuje vzniku odlesků, rozptýleného světla a stínů, což je zvláště důležité u objektivu s tak velkým úhlem záběru. Bodové zdroje světla jsou díky 7 lamelám clony reprodukovány jako krásné sluneční hvězdy. Gumová těsnění působí proti nepříznivým vlivům počasí, aby chránila vnitřek objektivu před vlhkostí a prachem. 

 

Cena a dostupnost:

Dostupnost objektivu Samyang AF 14mm f/2.8 RF bude upřesněna později.

MOC bude upřesněna později.

 

Pro více informací: matej.sumka@focusnordic.cz

 

 

Přehled hlavních funkcí

  • 14mm ultra širokoúhlý objektiv s bajonetem Canon RF
  • Rychlé a tiché automatické ostření plus automatická expozice
  • Pokročilá optika s asférickými, HR a ED členy
  • Kompaktní a lehký – pouhých 484 gramů
  • Konstrukce odolná proti nepříznivým vlivům počasí
  • Pevná sluneční clona
  • Minimální zaostřovací vzdálenost 20 cm

 

Specifikace

Ohnisková vzdálenost: 14mm
Maximální světelnost: 2.8
Obrazové pole: 24 × 36 mm (full-frame). Sedí také na APS-C
Bajonet: Canon RF
Ostření: Automatické
Stabilizace obrazu:
 Ne
Optická konstrukce: 14 členů / 10 skupin
Minimální světelnost: 22
Minimální zaostřovací vzdálenost: 20 cm
Maximální poměr zvětšení: 0.12x (1:8.3)
Počet lamel clony: 7
Průměr filtru: zadní držák pro gelové filtry
Délka: 95.3 mm
Průměr: 86 mm
Hmotnost: 484 gramů
Dodávané příslušenství: Přední a zadní krytka
Ostatní: Konstrukce odolná proti nepříznivým vlivům počasí, pevná sluneční clona

 


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka