2023-03-03 11:37Tiskové zprávy

Filmové funkce objektivů Samyang V-AF s novým adaptérem

SAMYANG V-AF MF ADAPTERSAMYANG V-AF MF ADAPTER

 

 

Společnost Samyang pokračuje ve vývoji inovativních produktů pro tvůrce obsahu. Loni na podzim představila zcela novou řadu objektivů pro video a film - řadu Samyang V-AF.

 

Nyní byl do řady přidán adaptér pro manuální ostření, který filmařům poskytuje větší kontrolu, když chtějí manuálně nastavit zaostření.

I v případě pohybujícího se objektu dává mnoho kameramanů přednost manuálnímu ostření při rychlých sekvencích - chtějí si vybrat, kam objektiv zaostří, a nenechat to na fotoaparátu.

Adaptér se snadno připevní na přední stranu jakéhokoli V-AF objektivu s předním bajonetovým držákem, což umožňuje filmařům a kameramanům naprostou kontrolu nad zaostřováním.

Adaptér pro manuální ostření je vybaven dvojitou stupnicí jednotek (stopy i metry) a jemné nastavení zaostření lze provádět plynulým otáčením o 300°. Zaostřovací kroužek má ostřící standard 0.8 a lze jej kombinovat s libovolným follow focus ostřením.

Po nasazení adaptéru lze kroužek manuálního ostření na straně objektivu použít jako clonový kroužek. Kontrolka na přední straně informuje fotografovaný objekt nebo fotografa o tom, zda je fotoaparát v pohotovostním nebo záznamovém režimu. Průměr filtru 95 mm usnadňuje připevnění matte boxu.

 

Filmové objektivy jsou obvykle poměrně těžké a mají objemnou konstrukci. S novým adaptérem pro manuální ostření je možné mít všechny funkce běžného filmového objektivu, ale v kompaktním formátu. V kombinaci s objektivem řady V-AF je celková hmotnost pouhých 430 g ve srovnání s běžnými filmovými objektivy, které obvykle váží dvakrát tolik.

 

Adaptér bude dostupný v průběhu března 2023.

Doporučená prodejní cena je 12.690,- Kč / 522 €

 

Další informace získáte na adrese matej.sumka@focusnordic.cz

 

Klíčové vlastnosti

  • Standardní průměr filtru 95 mm zajišťuje kompatibilitu s matte boxy
  • Ostřící standard 0.8
  • Vestavěná kontrolka Tally
  • Dvojitá stupnice jednotek (stopy i metry)
  • Průměr předního filtru 95 mm
  • Plynulé otáčení 300°
  • Mechanické manuální ostření

 


O nás Focus Nordic – Czech Republic & Slovakia

Focus Nordic, s centrálou v Gothenburgu je největším distributorem fotografické techniky v Evropě. Sortiment obsahuje řadu silných značek jako jsou Panasonic, Kodak, Lexar, Transcend, Delkin, Sirui, LumeCube, Polariod Originals, Azden, Polaroid, NiSi, Ledgo, Zhiyun, Rotolight, Saramonic, Lenspen, Pro-mounts, . Existuje také řada produktů pod vlastní značkou Focus. Focus Nordic je členem organizace BSCI, která se zavázala ke zlepšení pracovních podmínek v celosvětovém dodavatelském řetězci. Přečtěte si vice na www.focusnordic.cz


Kontakty

Matej Sumka
Country Manager
Matej Sumka